Ahmet Doğan – Kurucu

Kurumsal yapılardaki 16 yıllık iş deneyimimin ardından 2016 yılından itibaren ‘Eğitmen, Danışman ve Koç’ olarak profesyonel çalışmalarıma devam etmekteyim. Önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi sırasıyla, İktisat (Lisans, 2000), Halkla İlişkiler (Önlisans, 2006), İşletme Yönetimi (Yüksek Lisans, 2007), Sosyoloji (Lisans, 2019) bölümlerinde tamamladım. İşletme alanında doktora eğitimimi “Temel Benlik Değerlendirmesinin İşe Tutkunluk Üzerindeki Etkisinde Dönüştürücü – Etkileşimci Önderliğin Aracılık Etkisi” isimli tezimle tamamladım. Liderlik, Kişilik, Performans Yönetimi, İşe Tutkunluk, Temel Benlik Değerlendirmesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, İnsan Kaynakları Yönetimi konularında çalışmalar yapmaktayım.

Profesyonel iş deneyimlerim:

 • Moskova’ da özel bir şirkette stok kontrolörlüğü (2000 -2001)

 • Golden Lojistik A.Ş. de personel memuru (2002-2004),

 • Osmanlı Reklam Grup şirketlerinde insan kaynakları sorumlusu (2004-2005)

 • Türk Kızılayı bünyesinde (2005-2016)

  • İnsan kaynakları uzmanı (2005-2009)

  • İnsan kaynakları birim yöneticisi (2009-2011)

  • İnsan kaynakları direktör yardımcısı (2011-2013)

  • İnsan kaynakları direktörü (2013-2016)

 • Eğitimci, danışman, koç ve ERP yazılım ve kurumsal dönüşüm çözüm ortağı (2016 – halen devam ediyor)

Türk Kızılayı’nda çalıştığım süre boyunca Pakistan, Sudan, Nijer, Makedonya ve Bangladeş’te gerçekleştirilen afet ve insani yardım faaliyetlerinde de görev aldım ve 2006 yılında Pakistan görevi nedeniyle “İnsani Hizmet Madalyası” almaya hak kazandım.

Türk Kızılay’ının Yeniden Yapılanma Çalışmaları, Ücret ve Performans Yönetim Sistemlerinin Kurulması ve Geliştirilmesi, Stratejik Planlarının Hazırlanması, Yönetici Değerlendirme Projeleri, Üretim Pazarlama ve Satış Sistemlerinin Kurulması, Mineralli Su İşletmesi, Çadır Üretim İşletmesi, Tıp Merkezleri ve Hastanelerin Yapılanması gibi pek çok kurumsal gelişim projesinde; proje üyeliği, danışmanlık, ekip liderliği ve üst kurul üyeliği yaptım.

Ulusal ve uluslararası nitelikteki işletmelerde, stratejik planlama, yeniden yapılanma, İK Sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi (işe alım, performans yönetimi, eğitim yönetimi, yetenek yönetimi vb.) konularında Yönetim ve İnsan Kaynakları Yönetim danışmanlığı yapmakta, talep ya da ihtiyaç analizlerine göre eğitim içerikleri geliştirmekte ve eğitimler vermekteyim. ICF’e akredite Erickson International koçluk okulu mezunu olarak 2016 yılından itibaren profesyonel koçluk hizmetleri vermekteyim.

Mesleki konuların dışında edebiyat, felsefe ve psikolojiyle ilgilenmekteyim. Ulusal bir öykü yarışmasında ön jüri üyeliği yapmakta, yazı ve denemelerimi farklı dergi ve bloglarda yayınlamaktayım.

 

Katıldığım Eğitimler Verdiğim Eğitimler
Optimum Denge Modeli 1-2 Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi İkna ve Sunum Becerileri
Koçluğun Sanatı ve Bilimi (Erickson Koçluğu) 4 Modül Stratejik Planlama
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor Eğitimi Eğitmenliği Müzakere Teknikleri
İkna ve Sunum Becerileri Stratejik Yönetim
Yaşam Koçluğu Yönetim Becerilerini Geliştirme
Stratejik Planlama Proje Yönetimi
Müzakere Teknikleri Lider Yapan Davranışlar
Doğal Afet Risk Yönetimi Temel İletişim Becerileri
Yönetim Becerilerini Geliştirme Takım Yönetimi
Proje Yönetimi
MS Project
Yaratıcı Yazarlık
İleri Düzey Eğitici Eğitimi
İçimizdeki Yaratıcılığın Gücü
Güçlü Yönlere Odaklanmak
Lider Yapan Davranışlar